Dla firm

Mogą uratować firmy przed bankructwem

27

biznesBanki oczywiście twierdzą co innego ale przedsiębiorcy wiedzą swoje i nadal maja trudności w uzyskaniu kredytów dla firm obojętnie czy chodzi o kredyty gotówkowe dla firm czy też kredyty typu inwestycyjnego.

Na przykład bnp paribas który tak reklamuje swój kredyt gotówkowy dla firm od razu zaznacza że firma musi funkcjonować na rynku co najmniej dwa lata, a i też nie wiadomo czy takie kredyty gotówkowe dla firm w tym banku przedsiębiorca dostanie ponieważ musi się wykazać dobrymi wynikami, a przecież po takie kredyty najczęściej firmy sięgają aby na przykład odzyskać płynność finansową bowiem kontrahenci nie płacą faktury i firmy zaczynają mieć kłopoty finansowe.

Oczywiście nie tylko dlatego, bowiem kredyty gotówkowe dla firm można spożytkować na przykład na zakup określonych zapasów, na jakąś modernizację firmy czy też zakup środków produkcji i taka propozycję jest w ofercie kredytowej bnp paribas.

Podobne oferty mają inne banki ale wszystkie stawiają też jakieś warunki których najczęściej firmy nie mogą spełnić a później z informacji NBP wynika, że owszem kredyty dla firm stoją przed firmami otworem tylko przedsiębiorcy nie chcą się o nie starać.

Tymczasem takie kredyty zwane również obrotowymi są często jedyny sposób na uratowanie firmy i jeżeli firma dostała taki kredyt to najczęściej odzyskuje płynność finansową i staje również na nogi. Jednakże jak się wydaje najbardziej konkretna ofertę dla polskich przedsiębiorców tych działających już od jakiegoś czasu na rynku i tych którzy dopiero rozpoczynają swoja działalność idea bank dlatego analizując oferty kredytów dla firm powinni przedsiębiorcy rozpoczynać swoje poszukiwania właśnie od idea banku a także fm banku ponieważ te banki nastawione są na współpracę z przedsiębiorcami.

Generalnie jednak o kredyty dla firm nadal jest trudno więc może lepiej poszukać innych form finansowania niż kredyty bankowe ?