Dla firm

Szukasz szybkiego kredytu dla firmy?

90

Szukasz-szybkiego-kredytu-dla-firmy?

Prowadzenie własnego biznesu to marzenie wielu osób. Oczywiście nie zawsze jest to tak różowa praca, jak może się wydawać. Często nie sposób obyć się bez szybkiego kredytu. Gdzie takich produktów szukać i co należy uwzględnić, myśląc o skorzystaniu z nich?

Prowadzenie biznesu to przeplatanka wzlotów i upadków. Firma ma lepsze i gorsze momenty, a jako jej szef trzeba być przygotowanym na obie ewentualności. W gorszych chwilach, aby zapewnić sobie płynność finansową, niezbędne jest często zwrócenie się o pomoc do banku. W takich sytuacjach potrzebny jest nam szybki kredyt dla firmy. Na co przy takich produktach zwracać uwagę?

Zwracaj uwagę na koszty

Szybkie kredyty dla firm są oferowane przez bardzo dużo banków i nie sposób wymienić wszystkich ofert w jednym artykule. Co więcej, zwykle takie kredyty są mocno zindywidualizowane pod kątem sytuacji i potrzeb klienta.

Szukając szybkiej pożyczki, należy pamiętać o zwracaniu uwagi na koszty. Chcąc dostać pieniądze w tempie ekspresowym, należy ponieść pewne straty, ale nie wolno ich nie monitorować. Presja czasu nie może być usprawiedliwieniem dla wzięcia pierwszej lepszej (czytaj drogiej) oferty. Dlatego zalecany jest choć ogólny rekonesans w ofertach rynkowych.

Wymaganie dodatkowe

Banki są skore udzielić nam szybkiego kredytu, ale mogą w zamian za to zażądać spełnienia nie tylko warunków finansowych (oprocentowanie). Warunkiem może być np. odpowiednio długi staż naszej firmy na rynku.

Innym, często spotykanym warunkiem, jest skorzystanie z jakiegoś dodatkowego produktu, np. konta bieżącego lub karty kredytowej.

Gdzie najlepiej się udać?

Jeśli szukamy szybkiego kredytu, to najlepiej zacząć od naszego banku, w którym mamy konto firmowe. Ta instytucja wie o nas wszystko i ma informacje na temat naszych obrotów. To może znacznie skrócić okres rozpatrywania wniosku, a także pozytywnie wpłynąć na ocenę zdolności kredytowej.

W sytuacji, gdy chcemy jednak uniknąć naszego banku, dobrym pomysłem jest skorzystanie z pomocy internetowych porównywarek kredytowych i znalezienie tam nie tylko odpowiedniej oferty, ale również złożenie wniosku online. Obecne procedury są tak skrócone i uproszczone, że całość nie zajmie wiele czasu.

Podsumowując, szybki kredyt dla firmy w nagłej sytuacji to realna możliwość. Dobrze jednak pamiętać o zdrowym rozsądku i zadbać o to, aby nasz kredyt był jak najkorzystniejszy od strony finansowej.